Перейти до змiсту
 

Доплата – час розплати прийшов! За несплату штрафують!

Покарання за несплату доплати до Пенсійного фонду.

Пенсійний фонд штрафує за несплату доплати до мінімального страхового внеску за липень, серпень та вересень 2010 року.

Отже, пройшло 20 жовтня – день, до якого Пенсійний фонд пропонував підприємцям-спрощенцям (на єдиному та фіксованому податку) сплатити доплату до мінімального страхового внеску .

За моїми спостереженнями, добровільно доплату планувало провести (і мабуть, що провели) лише близько 40 відсотків підприємців. Інші заявили – “Не дочекаєтесь! Платити не будемо!”.

То чи будуть карати за доплату? Чи будуть штрафувати за доплату, вірніше, за несплату доплати?

Я вважав, що покарання у вигляді штрафів буде.  Підставою для таких моїх міркувань було те, що:

 1. Від Пенсійного фонду забрали майже 3 млрд. гривень дотацій – і ці гроші потрібно звідки-небудь добути (здогадайтесь, звідки);
 2. Уряд всіляко старається виконати вимоги Міжнародного валютного фонду – і відповідно до цих вимог намагається зробити бюджет Пенсійного фонду бездотаційним (хоч це і неможливо в даний момент).
 3. Незрозуміла ситуація з минулорічною доплатою (у 2009 році), коли її то вводили, то відміняли,  розхолодила бажання доплачувати, більшість підприємців і зараз очікують, що доплату відмінять. Тому ПФУ, щоб доказати серйозність своїх намірів, мабуть,  стимулюватиме платіжну дисципліну батогом, тобто штрафами.

…На жаль, я не помилився у цих своїх міркуваннях. Штрафи будуть, навіть більше – вони вже є…

По регіональних управліннях Пенсійного фонду України було розіслано листа-інструкцію – як проводити контроль доплати та покарання за її несплату. Консультант знає – і розкаже вам, як керівництво ПФУ рекомендує це робити. Щоб не втомлювати вас перерахуванням різних пунктів законодавчих актів, на які посилається інструкція, викладу це зрозумілою мовою.

В строк до 20 жовтня 2010 року органи ПФУ проводять контроль доплати – тобто спостерігають, хто з підприємців-спрощенців сплатив, а хто ні. Після 20 жовтня тим підприємцям, які не провели доплату до мінімального страхового внеску за липень, серпень та вересень 2010 року, буде надіслано рекомендованим листом розрахунок розміру доплати (відповідно до розміру податку) та вимогу про сплату доплати. Після того, як ви отримаєте цей лист, вам дається ще 10 днів для сплати. Якщо і після цього листа ви не навернетесь на шлях праведний і не сплатите протягом 10 днів доплату – вашу справу передадуть до виконавчої служби. Яка стягуватиме з вас доплату разом зі штрафом за несвоєчасну сплату.

Вважаєте, що після 20 жовтня 2010 року у вас ще є трохи часу сплатити доплату “просто так”, без штрафу? Аж ніяк!!

Від сьогоднішнього дня, 21 жовтня 2010 року, несплачена до Пенсійного фонду доплата за липень-вересень 2010 року вже обкладається штрафом!

Якщо ви – приватний підприємець на спрощеній системі оподаткування, і ви не провели до 20 жовтня 2010 року в Пенсійний фонд доплату до мінімального страхового внеску за період з липня по вересень 2010 року – то з сьогоднішнього дня, 21 жовтня 2010 року, ви вже під штрафом.

Які суми штрафів будуть за несплату доплати до Пенсійного фонду?

Отже, з сьогоднішнього дня до суми доплати за липень-вересень 2010 року, яку ви маєте сплатити, додається 10% штрафу і плюс пеня – 0,1% від суми доплати за кожен день прострочення.

Порахуємо?

Наприклад, ви сплачуєте 200 грн. податку щомісяця.

Тоді сума доплати в місяць  для вас складає 210,81 грн. За 3 місяці це буде 632,43 грн. (як вирахувати доплату – читайте тут).

Якщо ви сплачуєте цю суму 21 жовтня – у вас є прострочка в 1 день. До суми доплати додається 10% штрафу – 63,24 грн плюс пеня за один день прострочки – 0,63 грн.

Разом це: 632,43+63,24+0,63=696,11 грн. Цю суму вам і потрібно буде сплатити до Пенсійного фонду.

Відповідно, якщо сума податку у вас інша – то і суми доплати будуть іншими.

Ось такі невеселі новини на сьогодні.

Почувши такі новини, один мій знайомий  досить серйозно заявив – у нього є улюблена надійна бензопила Stihl , з якою він піде боєм на Пенсійний фонд. Та це дарма, адже ця марка зарекомендувала себе набагато краще у порізці деревини. А ось багато підприємців з нагоди доплати просто закриваються. І щоб надійно замести сліди, роблять уничтожение архивных документов – надійно, безслідно, і головне, швидко. Ті ж підприємці, які незважаючи ні на що, розвиваються і змінюють місце свого офісу на краще, замовляють офисный переезд под ключ – щоб не морочити голову переїздом. Також цими послугами користуються ті, хто ховається від фіскальних органів – тому що люблять пограти в схованки.

Підпишіться на отримання новин в RSS чи на  електронну пошту, слідкуйти за новими статтями у TWITTERі– і про все нове Ви взнаєте першими!

З повагою,  Консультант.

Також цю статтю шукають за словами: доплата до минимального страхового взноса в Пенсионный фонд.

Схожі матеріали за цією темою:

Дякую, що додали цю статтю в:
РћРїСѓР±Р»iкувати Сѓ twitter.com Написати в своему блозi livejournal

3 комментария

 1. Ярослав пишет:

  Не думал,что сразу штрафы влепят.. ведь никто даже не дал реквизиты пенсионного людям… а ПФ многие и не ходили..

  Очень ждали предупреждения, но уважаемый Консультант заявлял,что будет счет-требование, а штрафы только потом…

  ПФ – очередная кормушка, но не для пенсионеров.. они покращення не почувствуют…

  Голубцов пора сдвигать по вертикали власти… в колхозы

 2. Consultant пишет:

  Суть какая – я сразу привел схему. А знаю я не намного больше, чем остальные – но немного раньше, чем другие, и немного больше, чем остальные. И не мог я гарантировать, что штрафовать не будут – я ж не глава правления Пенсионного фонда (что очень жаль ;).Да, будут извещения – вы заплатите доплату. как заплатите – тут же вам придет извещение о несвоевременной доплате. Если она несвоевременная – будут штрафы. А вот штрафы исчисляются так, как я описал в статье. Т.е. – кто не заплатил до 20го – будет поштрафован, что бы там ни было – это так я знаю по инфо ПФУ. Мало того – ПП, платящие доплату после 20го октября, уже почувствовали на себе этот механизм.

 3. Янек пишет:

  да нифига они не обработают всех – это ж не налоговая, где штат как у милиции. Там сокращение толковых специалистов грядет в ПФ, а дятлы и кумы опухнут рассылать извещения всем. А там посмотрим, после революции…какой закон – такое и исполнение.

Написати коментар

XHTML: Ви можете використовувати теги: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>