Перейти до змiсту
 

Це дуже важливо! Як подавати звіт по ЄСВ з січня 2015 року.

Доброго вам часу доби, друзі.

Сьогодні мова піде про дуже важливу річ – про зміни у звіті по єдиному соціальному внеску, які почали діяти з січня 2015 року. Відтепер, якщо зарплата у найманого працівника менше мінімальної, то єдиний соціальний внесок все одно обчислюється з суми не меншої, як мінімальна зарплата. Cплатити доведеться більше, і сплатити вже із зарплати за січень 2015 року. І не лише сплатити, а і провести у звіті за січень. Це тим більш важливо, що ніякої інформації з цього приводу нема, а через два дні, тобто 20 лютого 2015 року, минає термін  подання звіту по ЄСВ за січень 2015 року. І навіть якщо ви вже подали звіт за січень 2015, не врахувавши ці зміни, то вам потрібно його переробити і знову подати. Інакше… інакше це подання некоректного звіту, а що робить податкова з тими, хто подав невірний звіт – відомо. Ну, цукерок вона певно що не роздає, принаймі, мені про таке не відомо.

Це дуже важливо! Як подавати звіт по ЄСВ з січня 2015 року.

Ну ось, свою роботу я зробив – налякати вас налякав, і по очах бачу, що вас дуже цікавлять подробиці.  Найперше – ми з’ясуємо, чи стосується вас цей матеріал, або ви зможете полегшено видихнути і сказати “Фуух, пронесло”.

Ви юридична чи фізична особа і маєте найманих працівників? Тоді ця інформація для вас. Фізичні особи без найманої праці можуть полегшено зітхнути – їх це не стосується.

Отже, якщо у вас є наймана праця (тобто маєте працівників), і серед них у вас є такі, яким нараховано заробітну плату менше мінімальної (це 1218,00 грн на даний момент) – вітаю, ви попали на новації. Вірніше, попали на гроші. Це не стосується працівників, які працюють до договору ЦПХ.

Серед нововведень, прийнятих у вигляді різних поправок до законів, є і купа тих, які стосуються єдиного соціального внеску. А оскільки єдиний соціальний внесок – це моє захоплення, то я повз такі цікавинки ну ніяк не зміг пройти повз. Не скажу, що вони у більшості своїй приємні. Ні, аж ніяк ні. Вони у більшості бісять, але ж вони існують, і їх доведеться виконувати. А от інформації корисної по тому, як їх виконувати – нема. Зовсім. Я зібрав все, що зміг, щоб сформувати рекомендації – як подавати звіт по ЄСВ за січень 2015 року (вірніше буде сказати – як подавати звіт з січня 2015 року).

І ось зараз про це ретельно, повільно і вдумливо.

Отже, у вас є наймана праця. Якщо всі наймані працівники у вас отримують заробітну плату не менше, ніж мінімальна (на даний момент 1218 грн), то у вас все в порядку, вам нічого не загрожує.

Якщо ж у вас є працівники, яким було нараховано заробітну плату менше мінімальної, вам доведеться нарахування проводити так, ніби їм нараховано мінімальну зарплату. Це не відноситься до тих працівників, які працюють за угодами цивільно-правового характеру (як кажуть, “по договору”).

Офіційною мовою це звучить так: “у разі, якщо база нарахування єдиного внеску (крім винагороди за цивільно-правовими договорами) не перевищує розміру мінімальної заробітної плати, встановленої законом на місяць, за який нараховується заробітна плата (дохід), сума єдиного внеску розраховується як добуток розміру мінімальної заробітної плати, встановленої законом на місяць, за який нараховується заробітна плата (дохід), та ставки єдиного внеску, встановленої для відповідної категорії платника” (не втомлюватиму вас цифрами і назвами законів та інших актів, це все одно не матиме ніякого значення).

Але краще всього це продемонструвати на прикладі – один раз побачити краще, ніж сто раз почути. Розглянемо, як проводити нарахування та відображати їх у звітності. Зазначу, що зміни торкаються лише таблиці 1, в інших таблицях все відображається як і раніше.

Наприклад, у вас є працівник, він працював цілий січень 2015, йому нараховано і виплачено заробітну плату в розмірі 609 гривень, тобто рівно половину від мінімалки в 1218 грн.В таблиці 6 додатку 4 (звіту по ЄСВ) ми його зазначаємо як звичайно:

 • “кількість днів перебування у трудових відносинах” – 31;
 • “Загальна сума нарахованої заробітної плати / доходу (усього з початку звітного місяця)” – 609,00 грн;
 • “Сума нарахованої заробітної плати / доходу у межах максимальної величини, на яку нараховується єдиний внесок” – 609,00 грн;
 • “Сума утриманого єдиного внеску за звітний місяць (із заробітної плати / доходу)” – 21,92 грн (609,00 х 3,6%).

Якщо ж працівник був на лікарняному, то вказується фактично нарахована зарплата,

А ось в таблиці 1 потрібно вимкнути “Автоматичний розрахунок”: пункт меню “Правка” – зняти галочку “Автоматичний розрахунок”, і далі вписати такі цифри:

 • в рядку 1.1 вписати

   фактичну суму нарахованої заробітної плати – 609,00 грн;

 • в рядку 2.1  вписати 1218,00 грн (розмір мінімальної зарплати);
 • в  рядку 3.1.1  зазначаємо 447,74 грн (1218,00 х 36,76%);

 • в рядку 4.1  вписуємо 609,00 грн;
 • в рядку 5.1  вносимо 21,92 грн (609,00 х 3,6%).

Тобто, зміни торкнулись лише нарахування на фонд оплати праці, змінювати потрібно рядки 2.2 та 3.1.1. Ну і підсумки, звісно.

А якщо у вас не один працівник, а десятки? Сотні? Тисячі? Ну… я вам співчуваю. Доведеться окремо порахувати разом зарплату працівників, у котрих вона дорівнює або більше мінімальної (сума А). Потім окремо порахувати кількість працівників, у яких заробітна плата нижче мінімальної, і помножити їх кількість на 1218 (сума Б). Скласти суму А та суму Б, вказати її в рядку 2.2, а в рядку 3.1.1 вказати суму нарахувань, помноживши складене на вашу ставку ЄСВ відповідно до класу ризику.

А, згадав ще одне важливе!! Після цих маніпуляцій з таблицею 1 в програмі “Медок” у вас в ній виникнуть одна-дві помилки такого типу:Рядок 2 <46500,02> не дорівнює значенню загального підсумку гр.18 ‘Сума нарахованої заробітної плати/доходу у межах максимальної величини’ табл.6 по ЗО з типом нарахувань ‘невизначено’ та/або 1 та/або 10 <46259,02>“. Тобто програма щиро попереджує вас про помилки. Коли спробуєте зберегти файл звіту або відіслати, вона знову вас попередить “Пачка містить неперевірені або помилкові звіти. Продовжити?”. Ви мусите продовжити і відіслати звіт по ЄСВ до податкової помилковим. Звіт приймається і звантажується, ви отримуєте 1 та 2 квитанції. Просто у програмі “Медок” ще не встигли виправити все відповідно до нових правил звітування ЄСВ.

Якщо ви вже подали звіт за січень, і в ному були працівники із зарплатою менше мінімальної – його потрібно переробити відповідно до наведених прикладів і подати знову. Встигнути потрібно до 20-го числа .

Ну ось якось так. Можливо, пояснення дещо плутані, але кращої інформації нема, Богу дякувати, що вдалось роздобути це. Консультації щодо заповнення таблиці 1 надає податкова, але хто скаже, що йому у податковій пояснили, як потрібно заповнити звіт?

Як будуть ще подробиці – а вони будуть, – я одразу вам повідомлю. Так що слідкуйте за новинами, переробляйте звіти і зберігайте спокій :-)

А задля підняття настрою – для вас жарт дня:

Екскурсія. Екскурсовод знайомить гостей з видатними місцями: 
- Зараз ми проїзджаєио повз знаменитий винний бутік.
- А чому повз? Чому проїзжаємо?! – захвилювались туристи.

Щоб не пропустити новин – у формі нижче статті ви можете підписатись на отримання нових публікацій прямо у вашу електронну скриньку. Також за новинами зручно слідкувати у Твіттері (@zvitdopfu) – анонси всіх новин і статей миттєво з’являються в ньому. 

Заходьте, заглядайте, не забувайте.

Всього вам найкращого,

з повагою – Консультант.


Дякую, що додали цю статтю в:
РћРїСѓР±Р»iкувати Сѓ twitter.com Написати в своему блозi livejournal

3 комментария

 1. Лариса пишет:

  Гарна стаття! але :”Це не відноситься до тих працівників, які працюють за угодами цивільно-правового характеру (як кажуть, “по договору”).” та до зовнішніх сумісників. Так?

 2. Consultant пишет:

  Так. Зазначена у цій статті схема застосовується лише в тому випадку, якщо працівник працює лише у вас (не має роботи по сумісництву) і якщо працівник є найманим (так би мовити, “з трудовою книжкою”).

 3. ирина пишет:

  як подати звіт якщо працівник відпрацював повний робочий час ,не не повний робочий місяць

Написати коментар

XHTML: Ви можете використовувати теги: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>