Перейти до змiсту
 

Банк мене любить? Правда про кредити.

Як банки маніпулюють нами, пропонуючи кредит.

Нам завжди хочеться грошей. Бажано побільше! І одразу, одразу!! Щоб накупити всього і теж побільше. «Так купуй! Купуй зараз, а віддаш потім!» – грають на цьому банки, пропонуючи нам «неймовірно вигідні» кредити. Правда в  тому, що неймовірно вигідними кредити є лише для банків.

Можна, ходити на роботу, отримувати зарплату. Наприклад, задати в Інтернеті запит: работа Черкассы, і вибрати зі списку роботу до душі. Але працюючи, багато грошей не заробиш, а хочеться їх мати чимшвидше, щоб придбати бажане.

Здається, криза ще не минула, ба навіть поширюється ще більше, а звідусіль на нас тиснуть, лементують, і просто-таки самі лізуть у кишеню вигідні кредити. «15, 10 і навіть 5 % відсотків!». «На декілька років!». «Без переплати!». Величезні цифри затуманюють мозок і зомбують людей. Та чого ж банки так настирливо пхнуть нам свої кредити?

Чи дійсно банк такий щедрий і добрий до нас? Звісно ні! Давайте розглянемо основні пастки, які готують нам банки. Заодно переконаємось, що відсоток по кредиту величезний, і в кінці-кінців, після підрахунку суми, яку треба сплатити за кредит, виходить набагато більший, ніж вказано в рекламі.

Перша пастка чекає нас при оформленні кредиту. В рекламі, звісно, ні слова не сказано про комісію, яку так обожнюють банки. А при оформленні кредиту вам потрібно буде заплатити «одноразову комісію за оформлення кредиту». Це декілька відсотків від суми кредиту.

Також банк може прописати в договорі «плату(комісію) за обслуговування кредиту». Ви її, написану дрібним шрифтом, можете навіть не помітити в договорі. А потім виявиться, що в місяць чогось доводиться платити більше, ніж мало би бути. Чого? А це банк «плату за обслуговування кредиту» нараховує. 1-2 відсотки. І якщо додати ці щомісячні відсотки до ставки кредиту, наприклад, в 15% на рік, то вийде, що насправді за рік ви заплатите 39% від суми кредиту.


Ось так такі нібито «дрібні» платежі стають більшими за основну ставку кредиту.

Також поширений спосіб маніпулювання свідомістю людей – це гра цифр, помножена на доступність кредиту і швидкість його оформлення. Лише при наявності коду та паспорту вам надають 5000 гривень на рік. Щомісячний платіж лише 600 грн. Множимо 600 на 12 місяців і отримуємо 7200 грн. Тобто 44% за рік.

Або інший варіант – треба бути офіційно працевлаштованим, не бути молодшим 21 року і старшим 65 років. Річної ставки нема, вам пропонують кредит під сміховинні 3% на місяць. Множимо 3 відсотки на 12 місяців і отримуємо 36%. Зовсім-таки несмішна сума вийшла!

На таких умовах видають невеликі суми кредитів – від 800 грн до 10-15 тис грн. Якщо вам потрібно більше – від вас запросять довідку про доходи. І якщо дохід на кожного члена сім’ї більший ніж 3 тис грн. – вам нададуть суму до 10000 тис доларів на 3 роки. Але ви заплатите комісії: разову –  при оформленні, кожного місяця – за обслуговування. Звісно, потрібно буде сплачувати річний відсоток по кредиту. До того ж банки можуть вимагати від вас застрахувати своє життя, застрахувати придбану техніку. Рахуйте самі, у скільки вам виллється такий «дешевий» кредит.

Наступна пастка – це так званий «пільговий період». Візьміть наші гроші, і користуйтесь безкоштовно на протязі пільгового періоду, наприклад, 30 днів. Ви це розумієте буквально і не читаєте уважно договір. А там може бути сказано, що погашення проводиться першого числа кожного місяця, розрахунковий період – місяць. Купуєте ви річ і думаєте, що у вас попереду ще цілих 30 днів. Але якщо ви придбали 27го числа, то у вас не 30 днів, а лише 3-4 дні – до першого числа наступного місяця. Ви сплачуєте гроші на протязі 30-тиденного періоду і думаєте, що ви вклались у пільговий період. Але у вас уже є заборгованість, і на неї банк радісно нараховує відсотки.

Нульова або дуже мала річна ставка кредиту – теж улюблений прийом банків. Наприклад, кредит на 3 роки під 5 % річних. Дрібним шрифтом дописано «щомісячна комісія 1,5%». І от за три роки ви сплатите 79%. Не може бути? Рахуємо. 3 роки – це 36 місяців. 36х1,5%=54%. Додаємо 3 роки по 5 відсотків, тобто 15%. 54%+15%=79%. Така нехитра арифметика.

Отож, позичаючи гроші в банку, пам’ятайте:

  1. Безвідсоткових кредитів не буває, тому що тоді вони втрачають сенс свого існування.
  2. Читайте уважно договір, особливо написане дрібним шрифтом, ссилки під основним текстом та розділи типу «Інше» чи «Додаткові умови».

Традиційний десерт на сьогодні:

Тоне круїзний лайнер. Капітан оголошує:

- Першими в шлюпки сідають пасажири, які купили квитки у кредит!

Щоб у звітах був прогрес – підпишись на RSS! (він же – на  електронну пошту)

Щоб новин відчути вітер – зафоловтесь на мій TWITTER!

З повагою, Консультант.

Дякую, що додали цю статтю в:
РћРїСѓР±Р»iкувати Сѓ twitter.com Написати в своему блозi livejournal

Написати коментар

XHTML: Ви можете використовувати теги: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>