Перейти до змiсту
 

Авансовий платіж з єдиного внеску. Це що таке?

Авансовий платіж єдиного соціального внеску

Шановні друзі! Ви всі – ті, хто має справу із звітом до Пенсійного фонду зокрема та звітами до державних органів взагалі , знаєте, що у нас нема єдиних точних і зрозумілих правил подачі звітності. Тобто нібито вони існують, але… Знову виникає оте трикляте «але».

Ось і зараз поговоримо про ще одне «але».

Воно виринає при сплаті єдиного внеску до Пенсійного фонду підприємцем-фізичною особою. Точніше – при термінах сплати єдиного внеску підприємцем.

Отже, кожен підприємцець-фізична особа – з найманою працею чи без, на спрощеній системі чи на загальній – повинен сплатити єдиний соціальний внесок.

Щодо визначення його розміру ви можете дізнатись ось тут – з цього приводу розбіжностей не виникає.

А от щодо термінів сплати єдиного внеску підприємцем питань багато.

Згідно з правилами сплати єдиного внеску, для підприємців-фізичних осіб термін його сплати – до 20 січня року, наступного за звітним. Наприклад, за 2011 рік треба його сплатити до 20 січня 2012 року. І ніякого покарання до закінчення цього строку не передбачено.

І ось воно, «АЛЕ»…

АЛЕ Пенсійний фонд настійливо рекомендує (читай «вимагає») сплачувати «авансові платежі» зі сплати єдиного внеску.

Що таке «авансовий платіж з єдиного соціального внеску» в розумінні Пенсійного фонду?

Та це дуже проста річ – Пенсійний фонд пропонує вам сплачувати єдиний внесок щомісяця. Правила, знаєте, правилами, а план виконувати треба. А план у Пенсійного щомісячний, і за невиконання питають з працівників ой як суворо. От і чекає Пенсійний від вас сплату єдиного внеску не раз на рік, а щомісячно.


І назву для цього придумали обтічну – авансові платежі. Ніби й у конфлікт не йде з Правилами, і в той же час можна вимагати сплати авансових платежів.

Що ж ми маємо у підсумку?

«Авансовий платіж з єдиного соціального внеску» – це сплата єдиного внеску щомісячно. Це обов’язково? Ні, АЛЕ…

АЛЕ теоретично, звісно, можна сплатити єдиний внесок один раз в кінці року. На даний момент за це не передбачено ніяких штрафних чи інших санкцій. АЛЕ чи впевнені ви, що завтра їх не введуть? Особливо враховуючи дірявий бюджет Пенсійного? Я от не впевнений…

Тому спокійніше, мабуть, буде сплачувати єдиний внесок щомісяця – і спокійні будете, і на конфлікт зі своїм управлінням Пенсійного фонду не нариватиметесь…

Ось так розуміє Пенсійний фонд термін «авансові платежі з єдиного соціального внеску».

Звертаю вашу увагу – в цій статті мається на увазі єдиний внесок, котрий сплачує підприємець, так би мовити, «сам за себе». Якщо є наймані працівники – за них єдиний внесок сплачується залізно щомісяця – і цей вид платежу не має стосунку до цієї статті.

Ваш десерт на сьогодні:

Депутат на прийомі в лікаря:

- Лікарю, в мене “розтроєння” особистості – говорю одне, думаю друге, роблю третє…

- Заспокойтеся, це доводить, що ви цілком нормальний політик.

Краще б лікар йому прописав Рыбий жир для похудения – а то вони всі такі пикаті і пузаті, що схуднути їм піде лише на користь.

Щоб у звітах був прогрес – підпишись на RSS! (він же – на  електронну пошту)

Щоб новин відчути вітер – зафоловтесь на мій TWITTER!

З повагою, Консультант

Дякую, що додали цю статтю в:
РћРїСѓР±Р»iкувати Сѓ twitter.com Написати в своему блозi livejournal

3 комментария

  1. Микола пишет:

    Закони зворотньої сили не мають. Тому не треба зайве терзатися. Коли введуть, то вже діятиме на наступні періоди. А поки-що крайній строк сплати за 2011 рік 20 січня 2012. Але слід пам’ятати про свята, про зміни рахунків в банках… Для підстраховки краще оплату завершити в грудні і спокійно святкувати. В фінансовому плані 20 днів уже нічого не вирішать. Хоча… Є нюанси.

  2. Светлана пишет:

    Скажіть будь ласка (планую з нового року перейти на загальну систему) як сплачують ЄСВ ФОПи на загальній системі .в яких розмірах (який процент)? .якщо що місяця .то з якого доходу .з того .що значиться в книзі як “чистий дохід” )Чи мжу я зняти по чеку гроші з рахунку .як знімав на єдиному як”дохід” чи “прибуток”.чи при цьому потрібно сплатити ЄСВ з усього доходу?

Написати коментар

XHTML: Ви можете використовувати теги: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>