Перейти до змiсту
 

20 січня 2011 року – останній день сплати доплати за 2010 рік “по-хорошому”.

Як проплатити доплату до мінімального страхового внеску

Як добре пам’ятають всі підприємці, з липня 2010 року по грудень 2010 року включно до Пенсійного фонду потрібно сплатити доплату – так звану “доплату до мінімального страхового внеску”.

В кінці цієї статті, під словами “Ще матеріали по цій темі” знаходяться статті по доплаті 2010 року. З цих статтей ви дізнаєтесь:

 • що таке доплата;
 • для чого вона потрібна;
 • звідки ця доплата взялась;
 • в які строки сплачується;
 • яким законами регулюється доплата;
 • хто має її сплачувати;
 • що буде з тим, хто не сплатить доплату вчасно;
 • як вираховувати розмір доплати;
 • від чого залежить розмір доплати.

Щодо того, як вирахувати розмір доплати – то в статті “Доплата до мінімального страхового внеску. Платити доводиться” ви знайдете весь необхідний матеріал і невеличку програмку, яка розрахує вам всі потрібні суми доплати.

Коротесенько нагадаю основні тези по доплаті.

 • Доплату сплачують приватні підприємці-фізичні особи як на загальній, так і на спрощеній системі оподаткування.
 • Розмір доплати залежить від:
  1. розміру мінімальної зарплати;
  2. типу вашого податку (єдиний/фіксований);
  3. від розміру вашого єдиного чи фіксованого податку;
  4. від прибутку - на загальній системі оподаткування (якщо ви вказували у деклараціях прибуток).
 • Строки сплати доплати за 2010 рік встановлені щоквартально:
  1. доплату за 3 квартал 2010 року потрібно було сплатити в ПФУ до 20 жовтня 2010 року;
  2. доплату за 4 квартал 2011 року потрібно сплатити в ПФУ до 20 січня 2011 року.

Отже, 20 січня 2011 року підходить встановлений законодавчо строк сплати доплати за 4 квартал 2010 року. Не забудьте зробити проплату!

А що буде з тими, хто не сплатив за доплату за 3 квартал 2010 року? Або не встигне зробити доплату до 20 січня 2011 року?

У жовтні я особисто стикався з тим, що підприємців, які не сплатили доплату за 3 квартал вчасно, штрафували  (в цій статті докладно описано це та розміри штрафів“Доплата – час розплати прийшов! За несплату штрафують!”).

Такі ж настрої панують і зараз – фахівці Пенсійного фонду кажуть, що порушників термінів сплати чекають штрафи (в розмірі 10% суми доплати, яку потрібно сплатити).


Певна частина осіб доплату за 3 квартал не зробила, і їм за це нічого не було. Чого? Як пояснюють мені – причина доволі прозаїчна. У  Пенсійного фонду нема грошей на конверти, щоб розсилати повідомлення боржникам, як це планувалось робити. Тому їх терпляче очікують в управліннях Пенсійного фонду – коли вони там з’являться особисто, щоб порадувати сумами штрафів.

А з’явитись все-ж таки доведеться – подати звіт за 2010 рік. Якщо навіть підприємець ігноруватиме і сплату, і подання звітності за 2010 рік – але довідку якусь потрібно буде, чи закриватись буде підприємець, а таки прийде до Пенсійного. Все ж, в кінці-кінців, нікуди не дінешся.

Але впевнено сказати можу одне – хто вклався в строки сплати, тому точно нічого поганого не буде.

Чим ще важлива доплата?

Тим, що сплативши доплату, можна подавати звітність за 2010 рік. А от поки ви не сплатите доплату – звіт додаток 5 за 2010 рік від вас не приймуть.

Тож мерщій до банків, робимо доплату, і заповнюємо з чистою совістю (і гаманцем) додаток 5 для підприємців-фізичних осіб. Пояснення щодо його заповнення і ілюстрації – в наступній публікації.

Строк подання звіту додатку 5 за 2010 рік – до 31 березня 2011 року. Але навіщо нам затягати час? Саме зараз, після 20 числа, коли припиниться подання щомісячної персоніфікації за грудень 2010 року, буде гарна нагода майже без черг, спокійно подати звіт.

Тому що з лютого почнеться нова звітність, єдиний соціальний внесок, і працівники ПФУ будуть поглинуті нею (при згадці про єдиний соціальний внесок навіть суворі фахівці ПФУ здригаються, мабуть, знають щось, невідоме нам).

Ось, загалом, і все, що мав вам сказати.

Ваш десерт на сьогодні:

Чоловік влаштовується на роботу:

- Одружений. Маю вісім дітей.

- Так, зрозуміло. А що ви ще вмієте робити?

Якщо цей чолов’яга вміє робити правильну оптимізацію сайту – то його візьмуть і з 8 дітями. Грамотна і правильна пошукова оптимізація сайту є недорогим, відносно нескладним, але вельми ефективним методом приваблювання відвідувачів з пошукових систем, тобто “трафіку”. Переконатись легко.

Щоб у звітах був прогрес – підпишись на RSS! (він же – на  електронну пошту)

Щоб новин відчути вітер – зафоловся на мій TWITTER!

З повагою, Консультант.


Дякую, що додали цю статтю в:
РћРїСѓР±Р»iкувати Сѓ twitter.com Написати в своему блозi livejournal

4 комментария

 1. [...] This post was mentioned on Twitter by Звіт до ПФУ. Звіт до ПФУ said: 20 січня 2010 року – останній день сплати доплати за 2010 рік “по-хорошому”. http://goo.gl/fb/XHEaP [...]

 2. Dmytro пишет:

  мається напевное на увазі 20 січня 2011 року ?

 3. Consultant пишет:

  Звісно-звісно, 20 січня 2011 року.
  я уважно переглянув перед публікуванням всю статтю, щоб не помилитись з тими 2010 і 2011 роками, а от заголовок не подивився ) вибачте ))

 4. Григорій пишет:

  “Тому що з лютого почнеться нова звітність, єдиний соціальний внесок, і працівники ПФУ будуть поглинуті нею (при згадці про єдиний соціальний внесок навіть суворі фахівці ПФУ здригаються, мабуть, знають щось, невідоме нам).”

  Все правильно, крім одного – про “здригання” – нічого ми толком і самі не знаєм…. Закон є, порядок є, а толкове програмне забезпечення…. :( І судячи, з того як зараз працює СПОВ-МЗ по єдиному звіту…. О-о-о-о – робота системи по єдиному внеску чомусь оптимізму не додає.

Написати коментар

XHTML: Ви можете використовувати теги: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>