Перейти до змiсту
 

1 липня 2015 року буде чорною датою для малого бізнесу?

Доброго вам часу доби, друзі.

Під назвою “Чому 1 липня 2015 року може стати чорною датою для малого бізнесу” на Forbes з’явилась стаття народного депутата Оксани Продан, яку я порахував вартою уваги (статтю, а не Оксану), і вирішив короткий переказ викласти вам. Виклад статті досить тенденційний і емоційний (що характерно для наших депутатів. Мене особисто їхнє хорове голосіння на тему “ой лишенько, шо ж це робиться” вже конкретно дістало. Таке, ніби й не вони закони приймають, а марсіани якісь, а депутати наші тут ні при чому). Емоції я викинув, факти залишив. Тут йде мова про нововведення, які стосують приватних підприємців, а оскільки досить значна частина аудиторії сайту – або самі ПП-шники, або їх бухгалтера – вважаю, матеріал буде їм цікавий.

Підприємцям доведеться заводити касовий апарат

Підприємцям доведеться заводити касовий апарат

Отже, згідно зі змінами до Податкового кодексу у 2015 році платники єдиного податку мають перейти на обов’язкове використання реєстраторів розрахункових операцій (РРО), простіше кажучи – на касові апарати. з 1 липня на використання РРО мають перейти платники 3-ї групи, з 1 січня 2016 року – платники 2-ї групи,

окрім тих які, здійснюють діяльність на ринках та продаж товарів дрібнороздрібної торговельної мережі через засоби пересувної мережі. При цьому мораторій на перевірки стосовно питань застосування РРО такими підприємцями встановлено до 2017 року.

Платники єдиного податку другої і третьої (фізичні особи – підприємці) груп при здійсненні діяльності на ринках, при продажу товарів дрібнороздрібної торговельної мережі через засоби пересувної мережі, а також платники єдиного податку першої групи не застосовують реєстратори розрахункових операцій.

Чому О.Продан назвала це “чорною датою”?

Зачепить таке нововведення близько 300000 підприємців, і тягнутиме за собою фінансові вливання, які для малого бізнесу можуть бути досить значними, адже вартість апарата починається з 5000 гривень. Сюди ж треба додати ще плату за обслуговування цього апарату.

Загалом малому і середньому бізнесу доведеться викласти не менше 1,5 мільярда гривень на закупівлю апаратів, і потім щомісяця продовжувати платити за обслуговування, що в масштабах держави вийде в мільйони гривень. Підуть же ці гривні маловідомим і незрозумілим фірмочкам, які діють ще “з тих” часів.

Отже, враховуючи зростання витрат, частина малого бізнесу піде ще глибше в тінь, а друга частина – змушено підвищить ціни на свої продукцію і послуги. щоб компенсувати витрати. Що перше, що друге – не є позитивним.

Автор статті пропонує  відмінити обов’язкове використання РРО і спочатку провести реформу у сфері адміністрування касових апаратів, а потім вже обовязково всіх “обілечувати” касовими апаратами (ну це вже знайомі нам загальні фрази і правильні слова).

А що ви скажете на це?

Традиційний жарт дня на сьогодні:

У таксі.
- Слухайте, – каже пасажир, – вам не здається, що слід почистити переднє скло, воно все забризкано брудом!
- А-а-а, неважливо, – відповідає водій. – Я все одно забув вдома окуляри.

Щоб не пропустити новин – у формі нижче статті ви можете підписатись на отримання нових публікацій прямо у вашу електронну скриньку. Також за новинами зручно слідкувати у Твіттері (@zvitdopfu) – анонси всіх новин і статей миттєво з’являються в ньому.

Заходьте, заглядайте, не забувайте.

Всього вам найкращого,

з повагою – Консультант.


 

Дякую, що додали цю статтю в:
РћРїСѓР±Р»iкувати Сѓ twitter.com Написати в своему блозi livejournal

Написати коментар

XHTML: Ви можете використовувати теги: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>